PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302450}

Niewygodna prawda

An Inconvenient Truth
6,3 2 173
oceny
6,3 10 1 2173
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

W latach siedemdziesiątych ludzie bali się globalnego oziębienia, człowiek był odpowiedzialny za wpływanie na klimat i jego oziębianie, ciekawe prawda?, w latach dziewięćdziesiątych była dziura ozonowa, tu winne były lodówki, człowiek też, bo ich używał, dziś jest globalne ocieplenie. Co będzie jutro, to się okaże. Ale i ten mit jak i pozostałe zostanie w końcu zapomniany. Będziemy się bali czegoś innego. Także jak świat światem tak klimat się zmienia a my żyjemy naszymi mitami. Dajcie sobie luz. To wszystko jest tylko wyciąganiem pieniędzy z kieszeni.
PS zastanówcie się ile ten CO2-bojny Al Gore emituje tego gazo do atmosfery, podróżując swoim Jumbojetem po całym świecie, żeby nas uczyć jaki ten gaz jest szkodliwy.
nie dawajcie się ogłupiać politykom!

Brian_6

Freon,który wytwarzany jest nie tylko w związku z produkcją lodówek, faktycznie narusza cienką osłonę Naszej Ziemi Stratosferę, jest na wiele dowodów dobrze udokumentowanych. To co mnie zawsze przekonuje kiedy myśle o decyzjach Rządów, jest pytanie : "Kto skorzystałby na zmniejszeniu produkcji freonu?" Nikt...myślę, że skoro nikt nie zrobił tego dla pieniędzy to jednym powodem było środowisko i ochrona ludzi przed najgroźniejszym rodzajem raka jakim jest CZerniak

ocenił(a) film na 1
elfikwaw

Szanuje twoje zdanie, ale światem nie rządzi dobroczynność a pieniądz. Stosujesz odwrotną logikę. Nie zastanawiaj się nad tym, kto by skorzystał na zmniejszeniu produkcji freonu, a nad tym, kto skorzysta na tym, że sprzeda nowe lodówki. To jest lobbing świata biznesu, tak to działa. Chcesz sprzedawać zieloną energię szaremu kowalskiemu, zasponsoruj kampanię prezydencką odpowiedniemu człowiekowi, a jak wygra, rządowe dotacje popłyną strumieniami na twoje przedsięwzięcie. Tak to działa. Al Gore sprzedaje bajeczki o CO2 bo dobrze na tym wychodzi, on sam w nie nie wierzy. Jak mówiłem, światem rządzi pieniądz, nic więcej. Ja wiem, ja szanuje ochronę środowiska, ale w tym wymiarze wciska nam się kity bo ktoś na tym zarabia. Zawsze patrz na takie mity pod kątem, kto na tym może zarobić pieniądze. Nie ma ludzi dobrych, znaczy, dobrzy i mądrzy ludzie nie zajmują się polityką. Tam jest sama zgnilizna i pieniądz. Politycy nie przejmują się twoim zdrowiem, ich obchodzą tylko twoje pieniądze.

ocenił(a) film na 1
Brian_6

https://www.youtube.com/watch?v=XBRPTo-4cFU :-)

ocenił(a) film na 1
Brian_6

https://www.youtube.com/watch?v=RM4AXSzSwfM
Ten drugi filmik też proponuję Tobie obejrzeć pod kątem faktu, że o ile przybywa ludności na świecie, to najbardziej rozwinięte cywilizacje już się kurczą. Nas, białych, jest coraz mniej. A to my napędzamy cywilizację. Świat już jest w odwrocie, nie potrzeba do tego walki z CO2. Nie tak się zgładzimy.

Brian_6

zanim obejrzę..Staram się nie generalizować -w moim myśleniu nie istnieje zawsze i nigdy. De facto nie ma zasad całkowicie uniwersalnych, są tendencje i trendy, ale we wszystkich środowiskach zdarzają się wyjątki..
Podaj mi przykład na zastosowanie "zawsze" to ja tobie podam przykład,który to "zawsze" obala...

Brian_6

Jesteś naukowcem, że z taką pewnością opowiadasz te rewelacje, czy kolejnym yntelygentem samozwańcem? Btw. może i nie ma tak dużo w mediach o dziurze ozonowej, faktem jest jednak, że wg badań klimatologów polskich, dziura znajduje się już także nad naszym krajem. Oczywiście niedosłownie dziura, po prostu zmniejszenie się warstwy ozonu, która chroni przed promeniowaniem słonecznym. W kwestii globalnego ocieplenia, to dla osób, ktore nie ogarniają tematu, może być to nielogiczne, ale globalne ocieplenie niekoniecznie musi powodować wszędzie ocieplenie. Bardziej tu pasuje nazwa ''zmiany klimatyczne''. To tak jak jakiś fanatyk próbuje ''obalić'' ewolucję, mówiąc, że skoro brakujące ogniwa, jak nazwa mówi, są nieodnalezione, to nie ma dowodów na ewolucję. Podczas gdy jest to tylko taka nazwa, w rzeczywistości oznaczajaca gatunki przejściowe, a te niejednokrotnie odnaleziono. Działalność cywilizacji ludzkiej ma oczywiście duży wpływ na klimat i środowisko, co zresztą, pomijając wszelkie naukowe badania, sami obserwujemy.

ocenił(a) film na 1
TakaJedna93

A czy Al Gore jest naukowcem, że lata po świecie i sprzedaje baje? A czy ty jesteś naukowcem, że twierdzisz jak twierdzisz? Nikt z nas nie jest. Obserwujemy otaczający nas świat i mamy swoje zdanie o nim. Ciężko mi powiedzieć, czy to co obserwuje w przyrodzie, to rzeczywiście zmiany klimatu. Ciężko mi powiedzieć, czy obserwacje np dotyczące temperatury z ostatnich dziesięcioleci to świadectwo na globalne ocieplenie spowodowane działaniem człowieka. uważam, że nie jesteśmy za bardzo w stanie po pierwsze stwierdzić, że widzimy anomalie, gdyż klimat zawsze się zmieniał (i to od milionów czy miliardów lat, a my wyciągamy wnioski z kilkudziesięciu lat), oraz jeżeli są to anomalie, to czy rzeczywiście korelują one z naszymi poczynaniami. Oraz czy wreszcie rzeczywiście to konkretnie CO2 jest odpowiedzialne za temperaturę na świecie. To są tylko hipotezy. A Al Gore chce, abyśmy za te hipotezy płacili. Z tym się zwyczajnie nie zgadzam. Ale każdy ma swoje zdanie. Chciałbym tylko, żebym za odmienne zdanie innych nie musiał płacić. Niestety nie mam wyboru. Za limity CO2 trzeba płacić do Brukseli. Super. Jeżeli nie widzisz w tym interesu to ja ci nic na to nie poradzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones