PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302450}

Niewygodna prawda

An Inconvenient Truth
6,3 2 173
oceny
6,3 10 1 2173
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

dokument ukazujacy problemy naszego spoleczenstwa, dotyczace zanieczyszczen na naszej planecie. Film w moim odczuciu wypadl dobrze, poparty duza iloscia argumentow, przemowil do mnie. Jedynym minusem sa "wstawki" Ala Gore'a, watki które mozna uznac za czysto propagandowe - o jego zyciu, dziecinstwie, jako wielki przegrany w wale o prezydenture, itp.

Obroncy Ala powiedza, ze musialo byc to pokazane, aby pokazac co mialo wplyw na jego dzialania na rzecz ochrony srodowiska - i maja racje, ale mysle, ze mozna bylo to przedstawic w troszke inny sposob, nie mieszajac do tego polityki.

Natomiast przeciwnicy Gore'a, powiedza ze to czysta propaganda, ktora wykorzystuje problem ochrony srodowiska. Wczesniej o nim nie bylo glosno i jego pracy na rzecz ochrony srodowiska, a w ostatnich latach udziela sie publiczne, bo liczy na wieksze poparcie w walce o prezydenture - i tez mysle, ze maja racje, ale cos kosztem czegos, on bedzie moze prezydentem, ale swoje przeslanie wysle w swiat i moze cos sie zmieni.... tzreba probowac na rozne sposoby...

oglnie oddzielilem ta cala propagande od reszty filmu i skupilem sie glownie na prolbemie ochrony srodowiska, przedstawionym w tym filmie. Mnie ta hostoria po prostu urzekla i szczerze polecam 8/10

Bambim

zgadzam się. ja przymknąłem oko na propagandowe wstawki (zresztą my na niego i tak głosować nigdy nie będziemy) i też polecam.

ocenił(a) film na 3
Bambim

Właśnie argumenty przedstawione w filmie nie są tak dobre. Choćby liczba huraganów w USA, która spada i największy poziom miała w latach 40-tych i 50-tych. zamiast tego pokazuje się w filmie wykres liczby huraganów "w ogóle", który oczywiście wzrósł, ponieważ zmieniły się metody pomiaru prędkości wiatru.
Nikt nie przedstawił jeszcze poważnych śladów globalnego ocieplenia. Film pomija ta kwestię, przedstawia to jako pewnik. Jeszcze nie wiemy, czy takie zjawisko występuje. wszystko jest w raporcie IPCC, na który zresztą Gore się powołuje.
Jestem za działaniem, ale nie mogę napisać, że cokolwiek "wiemy" w sprawie zmian klimatu na świecie.

Pokój

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones